Josef Šálek je novým světovým rekordmanem zapsaným v Guinness World Records!

17

V neděli 18. února 2024 společnost BEWIT Natural Medicine organizovala významnou sportovní událost, jejíž hlavním cílem bylo překonání světového rekordu Guinness World Records 54 letým Josefem Šálkem v bosém běhu na sněhu na trati dlouhé 21,1 km, který nebyl překonán od roku 2007, a byl v držení nizozemce Wima Hofa s časem 2 hodiny 16 minut a 34 sekund. Josef Šálek je otužilec, běžec, vytrvalec, ale také kouč a motivátor. Na překonání rekordu se dlouho a poctivě připravoval. Překonávání výzev a vlastních hranic je součástí života Josky Šálka už několik let, při kterých objevil sílu zdravého životního stylu a nedá dopustit na přírodní produkty s kterými se připravoval na pokoření rekordu.

Josef Šálek Guinness World Record

Josef Šálek je dosavadním držitelem Guinnessova světového rekordu v planku a českého rekordu v běhu na sněhu, který zvládl za 1 hodinu 36 minut a 42 sekund. Novým cílem bylo překonat Guinnessův světový rekord Wima Hofa a zároveň pokořit i svůj dosavadní vlastní rekord v bosém a polonahém běhu na sněhu.

Na celou akci osobně dohlížel hlavní komisař pan Pravin Patel z Guinness World Records a nechybělo ani zastoupení agentury Dobrý den z Pelhřimova, jenž zaznamenává české rekordy do České knihy rekordů.

Dle podmínek pro zápis Guinnesova světového rekordu, musel být sníh zcela přírodní a musel pokrývat celou běžeckou trasu přesně zaměřenou oficiálně schváleným geodetem. Vzhledem k výraznému oteplení (byl zrušen i mezinárodní běžecký závod na lyžích Jizerská padesátka) bylo nutné terén trasy upravit a přírodní sníh shrabat přímo na trasu svépomoci. I přes veškerou snahu o úpravy sníh tál pod bosýma nohama a ke konci běhu byl rozbředlý. Šálkovi tak doslova roztála možnost překonat osobní český rekord, proto svou energii soustředil na primární cíl pokořit rekord Wima Hofa. Nastal tak neskutečný závod nejen s časem, ale také s lidskými možnostmi toho dosáhnout. Osobní vůle, silné, dobře výživou připravené tělo a bouřlivá podpora diváků dovedly Josefa Šálka do cíle s neskutečným časem a novým Guinnessovým světovým rekordem. Čas 1 hodina 50 minut a 42 sekund  tak vytvořil nový světový rekord v bosém běhu na sněhu/ ledu na ½ maratonové trati zapsaného do Guinness World Records.

Součástí akce byl běh otužilců, kteří běželi stejnou trať jako Josef Šálek, zkrácenou na 5km, a svým výkonem se rovněž zapsali do České knihy rekordů. Po Joskovi běžel půlmaraton také handicapovaný běžec Jakub Trčka se svou vodičkou Danou Urbánovou  – v botech, krátkých kalhotách a bez trička. Po těžkém pracovním úrazu (kdy při práci narazil na granát, který explodoval) je po částečné amputaci na levé paži a prakticky nevidomý. Přesto se nevzdal aktivního života. Jsme nesmírně rádi, že také jejich společný sportovní výkon běžce i vodičky byl oceněn společností BEWIT Natural Medicine a prostřednictvím Josefa Šálka byly předány dary, které budou podporovat jejich další skvělé výkony, jenž jsou příkladem neuvěřitelné vůle a odhodlání.

Po celou dobu akce byla možnost navštívit BEWIT stánek, kde probíhala nejen zdarma ochutnávka BEWIT Ceremoniálního kakaa, ale také bylo možné vyzkoušet mnoho produktů, včetně sady BEWIT Radostný pohyb za 90 dnů

BEWIT - Josef Šálek Guinness World Record

Akce se konala za podpory města Pec pod Sněžkou a ujít si ji nenechala ani paní starostka Ilona Karlíková. Na celou událost dohlížel a byl oporou také pan Ing. Jiří Černota, majitel a zakladatel společnosti BEWIT.

Součástí celodenního programu byl koncert Marušky Tilšarové a také online soutěž: Za fotku ŠÁLKA, mnoho ŠÁLKŮ zdarma! Vyhrát jste mohli malé nebo velké balení Ceremoniálního kakaa a hlavní cenou byl Prawtein Carbon Elixir

Josef Šálek dokázal, že “VŠECHNO JE MOŽNÝ”, což je název nově připravovaného dokumentárního filmu o Joskovi, který se bude promítat na světových festivalech i v kinech, jehož součástí tento rekord je. Ve filmu se můžeme těšit na osobní názory PhDr. Mariana Jelínka, Ph.D., který je znám spoluprací s vrcholovými sportovci (Jaromír Jágr, Karolína Plíšková a další), mezinárodně uznávaného jaderného fyzika RNDr. Jana Raka, PhD., významných osobností jako je držitelka olympijské medaile v tenise Andrea Sestini Hlaváčková, mistr světa ve freestyle motocrossu Libor Podmol a mnoho dalších.

Jsme nesmírně hrdí, že společnost BEWIT Natural Medicine pomáhá svými produkty k takovým fantastickým výsledkům. BE With IT